24фудбал

Познат е распоредот на осминафиналните мечеви во ЛШ

Денеска беа извлечени осминафиналните двојки во Лигата на шампионите, а сега е познат и распоредот на одигрување на мечевите.

Лига на Шампиони

Нокаут фазата започнува на 16 февруари со дуелите меѓу Лајпциг - Ливерпул и Барселона - ПСЖ, реваншите од овие мечеви се играат на 10 март.

Ден подоцна играат Порто против Јувентус, Севиља против Барселона.

На 23 февруари на програмата се дуелите Лацио - Баерн и Атлетико Мадрид - Челси, а следниот ден Борусија Менхенгладбах го пречекува Сити, а Реал Мадрид гостува кај Аталанта.


Распоред на осминафиналните натпревари:


16 февруари и 10 март

Лајпциг - Ливерпул

Барселона - ПСЖ


17 февруари и 9 март

Порто - Јувентус

Севиља - Борусија Дортмунд


23 февруари и 17 март

Лацио - Баерн

Атлетико Мадрид - Челси


24 февруари и 16 март

Борусија Менхенгладбах - Манчестер Сити

Аталанта - Реал Мадрид