24фудбал

Бомба на Гризман, спектакуларен волеј на Французинот (ВИДЕО)

Антоан Гризман постигна прекрасен гол за Барселона на дуелот со Осасуна, му легна.

Шпанија

Гризман постојано е мета на критики за своите перформанси во Барселона, но денеска нема да биде денот кога повторно ќе се пишуваат лоши работи за него.