24фудбал

Инцидент пред дербито во Штип: Жестока тепачка помеѓу „Фаланга“ и „Лозари“ (ВИДЕО)

Дербито во втората лига на Македонија помеѓу Брегалница и Тиквеш донесе голем инцидент, во Штил дојде до жестока тепачка помеѓу „Фаланга“ и „Лозари“.

Македонија

Поради пандемијата на ковид-19, фанови не се присутни на стадионите, но и покрај тоа денеска настана голем инцидент во Штип. На дербито од втората лига на Македонија помеѓу Брегалница и Тиквеш дојде до жестока тепачка помеѓу навивачите на двата тима, односно популарните „Фаланга“ и „Лозари“.

Неофицијално има многу повредени од уличната војна, од МВР најавија дека наскоро ќе излезат со соопштение и детали за инцидентот.

Видео материјали од М-нет