24фудбал

Мурињо убаво го почасти Регилон: Ме чинеше 500 фунти, ама ветување си е ветување (ФОТО)

Жозе Мурињо на својот инстаграм пфорил објави слика со Серхио Регилон и првокласна свинска шунка, облог кој Португалецот го загубил.

Англија

Жозе Мурињо кој од оваа година брилијантно го користи својот инстаграм профил, привлече внимание и со новиот пост.

Тој постираше слика со Регилон и првокласна свинска шунка, позната како хамон во Шпанија. Португалецот напиша: „Ветување си е ветување. Ме чинеше 500  фунти, но ги исполнувам ветувањата“.

Не познато што бил облогот, зошто Регилон ја добил шунката, но гестот на Португалецот кон својот фудбалер е за поздрав.