24фудбал

Ибрахимовиќ на сите фудбалери на Милан им поклонил Плеј стејшн 5 (ФОТО)

Златан Ибрахимовиќ ги изненади своите соиграчи од Милан, на сите им го подари новиот модел на Плеј стејшн кој штотуку излезе во продажба.

Италија

Мајсторски гест на Ибрахимовиќ, на сите соиграчи им подари Плеј стејшн 5. Голем дел од играчите преку социјалните мрежи му се заблагодаруваа на Ибрахимовиќ за подарокот.