24фудбал

УЕФА во кратко видео ги покажа големите емоции на Македонија по последниот свиреж од мечот против Грузија (ВИДЕО)

Неизмерна беше радоста на македонските фудбалери и стручниот штаб по крајот на мечот против Грузија, по кој обезбедивме пласман на Европското првенство. УЕФА ги собра тие моменти во едно видео и го објави преку социјалните мрежи.

Македонија