24фудбал

Елмас со автомобил, еуфорично влета во кадар на „Скај Спорт“ и ја насмеа цела Италија (ВИДЕО)

Македонскиот фудбалер се уште го држи еуфоријата од пласманот на Европското првенство, тоа добро се види при неговото пристигнување во тренинг центарот на Наполи.

Италија

Новинар на „Скај Спорт Италија“ правеше прилог од тренинг центарот на Наполи, во тој момент Елмас пристигна со црвен автомобил и почна да прави навивачки гестови. Видеото брзо стана вирално на социјалните мрежи.