24фудбал

Каков гол на Видал! Страшно! (ВИДЕО)

На натпреварот против Перу, Артуро Видал му донесе водство на Чиле од 1-0 со спектакуларен погодок од далечина кој заврши во самиот агол, голманот можеше само да види како влегува топката во неговиот гол.

Јужна Америка