24фудбал

Комични сцени на „Меаца“, фудбалер на Менхенгладбах се „гуглаше“ на телефон за да биде пуштен (ФОТО)

Напаѓачот на Борусија Менхенгладбах, Маркус Турам мораше да се „гугла“ на телефон за да биде пуштен на „Џузепе Меаца“, Французинот немаша идентификација а човекот од обезбедувањето не го препозна.

Лига на Шампиони

Интер вечерва е домаќин на Борусија Менхенгладбах во Лигата на шампиони, а пред почетокот на мечот имаше комични сцени. Напаѓачот на гостите, Маркус Турам мораше да се „гула“ на телефон за да биде пуштен на „Џузепе Меаца“.

Французинот немаше идентификација, човекот од обезбедувањето не го препозна, па фудбалерот го извади телефонот, го пиша своеот име и презиме на „гугл“ и му покажа на обезбедувањето кој е.