24фудбал

Хетафе избриша четири букви од името, ќе се вика Фе (ВИДЕО)

Шпанскиот прволигаш Хетафе одлучи привремено да го смени името, да избрише четири букви и да се вика „Фе“.

Шпанија

Хетафе одлучи привремено да го промени името, да биде „Фе“ што на шпански значи верба.

Промената на името е во чест на сите кои во 2020 поминуваат низ ова тешко време на пандемија на ковид-19.

Во следното коло ќе играат Фе против Барселона.