24фудбал

„Глупчо! Јадевте ШЕСТ!“ – откриена причината за мешаницата со Меси по крајот на дуелот во Ла Паз (ВИДЕО)

Лео Меси беше во центартот на вниманието по крајот на натпреварот помеѓу Боливија и Аргентина, настана мешаница и голема расправија откако домаќините испратија провокација за болниот пораз од 2009.

Јужна Америка

По 15 години, Аргентина ја победи Боловија во Ла Паз. Со головите на Лаутаро Мартинез и Анхел Кореа, „гаучосите“ стигнаа до триумф од 1-2.

По крајот на натпреварот се случи голема мешаница, во центарот на вниманието беше Лео Меси. Се започна кога капитенот на домаќините Марсело Морено Мартинс го испровоцира напаѓачот на Барселона со болниот пораз од 6-1 во 2009.

„Глупчо! Јадевте ШЕСТ“ – беше поракат од Мартинс.

Лео Меси потоа влезе во вербална војна со Лукас Нава, Аргентинец кој работи како фитнес тренер во репрезентацијата на Боливија.

Откако си разменија пцовки, Меси му порача: „Што ти е проблемот ќелавко? Цел натпревар дофрлаш нешто од клупата. Зошто сакаш да направиш мешаница?