24фудбал

Ливерпул е преладен за Шенон Де Лима, плажите во Мајами и Шпанија и се допаѓаат повеќе (ФОТО)

Хамес Родригез отпатува на „островото“ без девојката Шенон Де Лима, Ливерпул е преладен за моделот од Венецуела, повеќе и одговараат плажите вo Мајами и Шпанија.

Девојка на денот

Изминатово лето, Колумбиецот реши да стави крај на авантурата во Реал Мадрид и прифати трансфер во редовите на Евертон, кај Карло Анчелоти. Хамес Родригез одлично се снаоѓа во авантурата на „островото“ и помогна „карамелите“ да забележат четири победи во Премиерлигата и да го забележат најдобриот старт во последните 126 години.

Единствен проблем за плејмејкерот во Англија е тоа што е осамена, неговата девојка Шенон Де Лима не му прави друштво на „островото“. Ливерпул е преладен за моделот од Венецуела, повеќе и одговараат плажите во Мајами и Шпанија.