24фудбал

Таткото го избркаа, но син му не го даваат, Тотнем потпиша нов договор со Покетино помладиот (ФОТО)

Синот на поранешниот тренер на Тотнем, Маурисио Покетино, потпиша нов договор со клубот.

Англија

Маурицио Покетино, кој речиси има и исто име со својот татко, денеска потпиша нов договор со Тотнем.

Договорот на 19-годишниот крилен играч истекуваше утре, но тој ќе остане во Тотнем и покрај тоа што татко му доби отказ во ноември.

Интересно, на потпишувањето на новиот договор на Покетино Џуниор беше и неговиот татко облечен во маичка на Тотнем.

Младиот Покетино се уште нема настап за првиот тим на Тотнем, тој е офанзивец што игра на крилните позиции а Мурињо во моментов на располагање ги има Сон, Бегвајн, Мура и Ламела.

Другиот син на Маурисио Покетино, Себастијано работеше како кондиционен тренер на првиот тим, но тој си замина кога неговиот татко доби отказ.

Останува да видиме дали и кога Мурињо ќе му даде шанса во првиот тим на Покетино Џуниор.

View this post on Instagram

Looking forwards to the new season. #COYS

A post shared by Maurizio Pochettino (@maurizio.8) on