24фудбал

Рома со реакција за расистичката насловна на „Кориере“ која го згрози светот (ФОТО)

Насловната страница на „Кориере дело Спорт“ е главна тема денеска, Рома реагираше преку својот твитер профил.

Италија

„Кориере дело Спорт“ излезе со насловна страница која го разочара и згрози светот. Во најава за петочното дерби меѓу Интер и Рома ги стави Ромелу Лукаку и Крис Смолинг и напиша „Блек фрајдеј“.

Рома преку својот твитер профил реагираше на срамната насловна страница.