24фудбал

„Дијамантот“ блесна, Елмас ја крена пуликата на нозе, Македонија се радуваше (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Македонија одигра еден од поквалитетните натпревари во последниот период, ја надигра Словенија и сосема заслужено триумфираше, Елиф Елмас блесна и се погрижи за радост на околу 20.000 навивачи на арената „Тодор Проески“.

Галерија