24фудбал

Луд гол во МЛС, веројатно погодок на сезоната! (ВИДЕО)

Алехандро Позуело од Торонто постигна маестрален гол против Њујорк Сити во победата од 4-0.

Видео

Позуело од место го лобуваше противничкиот голман, многу атрактивен погодок кој несомнено е кандидат за најубав гол во МЛС сезонава.

Погледнете ја мајсторијата на Алехандро Позуело: