24фудбал

Мурињо падна на хокеарски натпревар, цел свет му фаќа сеир! (ВИДЕО)

Жозе Мурињо беше гостин на хокеарски натпревар во Русија меѓу екипите на СКА и Авангард, Португалецот требаше почесно да го фрли пакот, но падна откако го направи тоа.

Видео

Кој рече дека го нема? Мурињо повторно е хит иако во моментов е без работа. Португалскиот стратег се посрамоти на хокарски меч. Кога се лизна и падна откако свечено го пушти пакот.

Видеото веднаш стана хит на социјалните мрежи.