24фудбал

Дали забележавте како оваа жена „украде“ златен медал? (ВИДЕО)

Интересна ситуација уловија камерите од церемонијата на доделувањето на медалите, една жена се погрижи да биде барем за момент во центарот на вниманието на јавноста.

СП 2018

Франција со 4-2 беше подобра од Хрватска на Мундијалот во Русија, а на доделувањето на медалите на обете селекции по крајот на големото финале, камерите уловија една доста интересна ситуација.

Една жена која беше зад рускиот претседател Владими Путин вешто успеа да сокрие една златна медала која требаше да биде доделена на победникот од Светското првенство, Франција.

Доколку убаво ја проследите снимката, ќе се уверите во тоа како таа стави во својот џеб една златна медала, без да биде забележана од луѓето околу неа, но, не им избега на камерите...