24фудбал

Страшен гол на Генгам против Монако (ВИДЕО)

Можеби најубавиот гол на синоќешните натпревари беше постигнат на дуелот меѓу Генгам и Монако во режија на Грение и Дидо.

Видео

Генгам со 3-1 го победи Монако, а она за кое се зборува од овој меч е вториот гол на натпреварот. Грение од корнер асистираше до Дидо а тој со перфектен волеј ја лансираше топката во мрежата на противникот.