24фудбал

Маестрален гол на Фалкао од речиси половина терен (ВИДЕО)

Во натпревар од францускиот куп Монако со 2-0 го победи Каен, а погодокот на Радамел Фалкао долго ќе се памети.

Видео

Еден од најубавите голови на Фалкао во кариерата: