24фудбал

Го одбра потешкото, промаши празен гол! (ВИДЕО)

Холандскиот фудбалер Денис ван Дуинен е хит на социјалните мрежи поради едно големо, огромно промашување.

Видео

На натпреварот од четвртата лига помеѓу Харкемасе и Капеле кој заврши со 3-2 за гостите, се промовираше фудбалерот Денис ван Дуинен.

Тој имаше неверојатно промашување, откако по киксот на противничкиот голман се најде сам пред голот, наместо лесно да реализира, шутираше високо над пречката.

Погледнете го ова неверојатно промашување: