24фудбал

Како ќе изгледаше Ливерпул доколку беше автомобил? (ФОТО)

Ливерпул не игра како што посакуваат неговите навивачи, на тапет е одбраната која служи за потсмев на социјалните мрежи.

Фото

Ливерпул има добар напад, солиден среден ред и очајна одбрана која има примено помалку голови само од Кристал Палас и Вест Хем во Премиерлигата.

Некој се потрудил овие карактеристики на Ливерпул да ги отслика во автомобил. Па еве како би изгледал овој тим на „црвените“ доколку би бил автомобил: