24фудбал

Убаво видео како ретроспектива на УЕФА Суперкупот во Скопје (ВИДЕО)

Во изминатиот месец Македонија го организираше најголемиот спортски настан во својата историја, на Арената „Филип Втори“ истрчаа екипите на Реал Мадрид и Манчестер јунајтед.

Видео

На 8. август Македонија беше спортскиот центар на светот, очите беа свртени кон Скопје, се играше најатрактивниот УЕФА Суперкуп досега.

Во продолжение прекрасно видео како ретроспектива на големиот настан: