24фудбал

На денешен ден пред 21 година, Бекам го постигна легендарниот гол од своја половина (ВИДЕО)

Еден од најпознатите голови на Дејвид Бекам се случи на 17. август 1996 година, жртва беше Вимблдон. Тогаш Англичанецот уште не му беше познат на светот, а погодокот беше само најава за она што следи во неговата кариера.

Видео