24фудбал

Згодна плавуша ја крена температурата на „Филип Втори“ арената (ФОТО)

Жешко е на трибините на „Филип Втори“ арената каде за неполни 15 минути ќе почне мега пресметката од европскиот Суперкуп.

Останато

Трибините на нашата најголема фудбалска арена во земјава се веќе исполнети до последното место.

Атмосферата е прекрасна, се е подготвено за вечерашниот спектакл во Скопје, за дуелот помеѓу Реал Мадрид и Манчестер јунајтед, а ние издвоивме што ги примами очите на повеќето на трибините...

Фото: Кочо Сотировски (24фудбал)