24фудбал

Кондогбија не е сам, фудбалер на Еибар го матираше својот голман од половина терен (ВИДЕО)

Фудбалерот на Еибар, Хозе Анхел Коте го „ископира“ автоголот на Кондогбија и му донесе победа на Шалке против неговиот тим.

Видео

Во пријателски натпревар Шалке го победи Еибар со 1-0. Овој натпревар е интересен за поголем дел од медиумите само поради начинот на кој беше постигнат голот.

Играчот на Еибар, Хозе Анхел Коте си постигна автогол речиси од половина терен, многу слично како фудбалерот на Интер, Кондогбија.

Голот на Кондогбија против Челси можете да го погледнете на овој ЛИНК.