24фудбал

Старт кој никој не го посакуваше, рано водство на Португалија (ВИДЕО)

Нашиот противник мошне офанзивно го почна мечот во Гдиња.

Македонија

Младата македонска фудбалска репрезентација уште во раната фаза од мечот против Португалија во третото коло од групата „Б“ на Европскиот турнир во Полска за фудбалери до 21 година, ја извади топката од мрежата на својот гол.

Португалците преку Едгар Ле уште во втората минута дојдоа до водство од 1-0.


Edgar Ié Goal HD - Macedonia U21 0-1 Portugal...by riqezi