24фудбал

Како Балотели поминува скенер на Аеродром? (ВИДЕО)

Марио Балотели е познат „циркузант“, нова епизода од своите лудории имаше на аеродром откако на необичен начин помина детектор за метал.

Видео

Балотели беше главен игра на Ница во победата над Лил, постигна два гола за триумф од 2-1. Доброто расположение на италијанскиот напаѓач беше видливо и на аеродромот.

Марио Балотели помина детектор за метал на аеордомот како да прославува гол, се излизга на коленици, обезбедувањето со насмевка само го проследи неговиот потег.