24фудбал

Барсегјан го матираше Пелистер од половина терен (ВИДЕО)

Фудбалерот на Вардар, Тигран Барсегјан постигна фантастичен гол од огромна далечина на дуелот против Пелистер.

Видео

Пред крајот на првото полувреме, напаѓачот на Вардар, Тигран Барсегјан речиси од половина терен го совлада голманот на Пелистер и му донесе водство на својот тим од 3-0.