24фудбал

Швајнштајгер дебитираше со гол за Чикаго (ВИДЕО)

Бастијан Швајнштагер во својот прв меч во дресот на Чикаго постигна гол, неговиот тим во последните минути се спасуваше од пораз против Монтреал Импакт.

Видео

Швајштајгер го отвори мечот со погодок со глава, му донесе водство на Чикаго од 1-0, но на крајот неговиот тим даде гол во 90. минута за нерешени 2-2 против Монтреал.