24фудбал

Неверојатно промашување на Ривер: Излегоа 4 на 1 и не дадоа гол! (ВИДЕО)

Ривер Плата со 2-1 го победи Белграно, но во самиот финиш од мечот промаши неверојатна шанса за поубедлив триумф.

Видео

Четворица фудбалери на Ривер излегоа сами пред голманот на Белграно и кога се очекуваше лесна завршница, шутнаа млако, па чуварот на мрежата со крајни напори успеа да ја извади топката пред таа да ја помине гол линијата. Неверојатно!