24фудбал

Новиот газда на Несторовски и Трајковски е опседнат со тетоважи (ФОТО)

Пол Бакаљини е новиот претседател на Палермо, наследникот на Мауро Ѕампарини е карактеристичен со бројните тетоважи по телото а на денешната прес конференција откри уште една со која покажа почит кон клубот од Сицилија.

Фото

Денеска на прес конференција, Мауро Ѕампарини кој заминува од функцијата претседател, го претстави неговиот наследник, Пол Бакаљини.

Бакаљини е претставник на американскиот конзорциум кој го купува Палермо и тој ќе биде новиот претседател на клубот. Тој по татко е Американец, но неговата мајка е Италијанка.

Новиот претседател на Палермо е карактеристичен по бројните тетоважи кои ги има на телото.


На денешната прес конференција се пофали со најновата, знак на Палермо во чест на клубот од Сицилија.