24фудбал

Ждрепката од Лига Купот на Англија носи нова пресметка помеѓу Мурињо и Гвардиола

Дербито на Манчестер ќе се игра во осминафиналето од Лига Купот, Жозе Мурињо и Пеп Гвардиола повторно на мегдан, интересен ќе биде и дуелот помеѓу Ливерпул и Тотенхем.

Англија

Жозе Мурињо ќе има шанса да му се реваншира на Пеп Гвардиола кога на Олд Трафорд ќе се сретнат Јунајтед и Сити во нова градска пресметка, натпреварот е закажан за 24 октомври.

Ждрепката носи уште едно дерби, Ливерпул го пречекува Тотнем, а интересен ќе биде и дуелот помеѓу Вест Хем и Челси.

Лига Куп осминафинале:

Вест Хем - Челси

Манчестер јунајтед - Манчестер Сити

Арсенал - Рединг

Ливерпул - Тотнем

Бристол Сити - Хал

Лидс - Норич

Њукасл - Престон

Саутемптон - Сандерленд