24фудбал

Погледнете во хотелот со пет ѕвезди на Кристијано Роналдо (ФОТО)

Ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо утре свечено ќе го отвори својот луксузен хотел во родната Мадеира

Фото

Хотелот Пестана ЦР7 е сместен во близина на пристаништето на градот Фуншал на островот Мадеира.

Располага со 48 соби, и еден апартман ЦР7, кој е опремен со Плејстејшн4, очила за виртуелна реалност како и опрема за кардио вежби.

Во склоп на хотелот има и базен на кровот, велнес центар, кој на гостите им нуди специјална ЦР7 „Влезете во форма“ програма, како и теретана на отворено.

Пестана ЦР7 е прв од четирите хотели под брендот на Кристијано Роналдо, во инвестиција вредна над 80 милиони евра.

Во текот на оваа година ќе биде отворен луксузен хотел во Лисабон, а во 2017 треба да бидат отворени хотели и во Мадрид и Њујорк.