24фудбал

По триумфот на Европското првенство, Роналдо се почасти со нов „ѕвер” (ФОТО)

Кристијано Роналдо има нов автомобил во својата богата колекција, по триумфот на Европското Првенство тој се почасти со Бугати Вејрон

Фото

Капитенот на Португалија по настапот на ЕУРО 2016 се одмара на Ибица, но најде време за да се пофали на социјалните мрежи со новата „играчка вредна околу 1,2 милиони евра.

„Пристигна ѕверот – напиша Кристијано Роналдо на Инстаграм.