24фудбал

Гвардиола во дрес на Леброн навиваше за Кливленд (ФОТО)

Новиот тренер на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола од синоќа од првиот ред го следеше финалето помеѓу Кливленд и Голден стејт, тимот за кој навиваше загуби.

Фото

Облечен во дрес од Леброн Џејмс, Пеп Гвардиола навиваше за Кливленд кој загуби од Голден стејт и е на прагот на комплетен пораз во финалната серија.

Новиот менаџер на Манчестер Сити не му донесе среќа на Леброн.