24фудбал

Малите клубови почнаа масовно да го имитираат славјето на Роналдо и соиграчите на Камп Ноу (ФОТО)

Славјето на Кристијано Роналдо и неговите соиграчи од Реал Мадрид по победата над Барселона, стана инспирација за помалите клубови.

Фото

Изминатиот викенд масовно се појавуваа фотографии од тимови кои ја имитираат прославата на Роналдо и соиграчите која ги преплави социјалните мрежи.

Еве неколку од имитациите кои се појавија на интернет.