24фудбал

Холандски тим го трола славјето на Роналдо и Реал Мадрид во соблекувалната на Камп Ноу (ФОТО)

Холандскиот тим од втората лига, Алмере Сити се мајтапи со славјето на Кристијано Роналдо и Реал Мадрид на Камп Ноу по победата над Барселона.

Фото

Сликата од прославата на победата на Реал Мадрид ги преплави социјалните мрежи, па се појавија и клубови кои почнаа да прават интересни копии тролајќи го кралскиот клуб.

Холандскиот тим, Алмере Сити на својата фејсбук страна објави слика од фудбалерите на Реал Мадрид и од своите играчи. Во центарот на вниманието е дечкото во долна облека кој го имитира Кристијано Роналдо.