24фудбал

Фан на Сити загубил облог па морал да носи дрес со Сер Алекс Фергусон (ФОТО)

Навивач на Манчестер Сити е хит на социјалните мрежи откако мораше да си направи дрес од својот клуб но со името и презимето на Сер Алекс Фергусон.

Фото

Легендарниот тренер на Манчестер јунајтед, на грбот на навивач на Манчестер Сити. Го загубил облогот, но го испочитувал тоа што го ветил.