24фудбал

Фудбалерката Алекс Морган најсекси спортистка според Викторија Сикрет (ФОТО)

26 годишната Американка, Алекс Морган е прогласена за најсекси спортистка во изборот на Викторија Сикрет

Фото

Познатиот производител на долна женска облека секоја година ја објавува листата на најсекси жени во светот насловена како „Што е секси?“.

Оваа година наградата за најсекси спортистка и припадна на фудбалерката Алекс Морган која до лани беше главен голгетер на Портланд Торнс, а во новата сезона ќе ги брани боите на Орландо Прајд.