24фудбал

Сите зборуваат за чорапите на Рафа Бенитез со ликот на Ерик Картмен (ФОТО)

Не помина долго откако се врати во Премиерлигата а Рафа Бенитез го навлекува вниманието на себе и тоа не поради фудбалски причини, туку поради изборот на чорапи.

Фото

На денешното дерби против Сандерленд камерите го уловија дека носи чорапи со ликот на Ерик Картмен од Саут Парк.

Интересен избор на чорапи на шпанскиот стратег кој за кратко време стана хит на социјалните мрежи.