24фудбал

Босанска забава за роденденот на Џеко (ФОТО)

Един Џеко денес полни 30-ка, а главни гости на неговиот роденден му се сонародниците Пјаниќ и Зукановиќ.

Фото

Оваa фотографија ја објави самиот Џеко на својот Твитер профил. Се пофали дека добил торта со неговиот дрес од Рома како и балон со бројот 30.

Нормално, во негово друштво се Ервин Зукановиќ и Миралем Пјаниќ.