24фудбал

Навивачите на Борусија Дортмунд кажаа што мислат за Супер Лигата (ФОТО)

Странските сопственици на големите клубови заговараат формирање на затворена Супер Лига, но само прашање на време беше кога ќе реагираат навивачите.

Фото

Фудбалот во Европа има пребогата традиција за Американците да можат да го направат како некое од своите елитни натпреварувања.

Фановите ширум Европа нема да се сложат за затворено натпреварување на одредени богати клубови. 

На вечерашниот натпревар против Тотенхем навивачите на Борусија Дортмунд го кажаа своите мислење, на Вајт Харт Лејн извадија голем банер на кој пишуваше: UEFA SUPER LEAGUE? SHUT THE FUCK UP!