24фудбал

Џиновска паеља за стогодишнината на Мајорка (ФОТО)

Клубот од Балеарските Острови денес го слави роденденот број 100, а по тој повод на навивачите им беше овозможено да уживаат јадејќи огромна паеља во пресрет на натпреварот со Овиедо.

Фото