24фудбал

Селфи на ѕвездите на кинески Хебеи (ФОТО)

Жервињо, Гаел Какута, Ерсан Ѓулум, Стефан Мбиа и Езекиел Лавеци си направија селфи.

Фото

Новото првенство на Кина почна утринава, а привлекува доста внимание поради многуте ѕвезди кои заминаа да играат на далечниот исток.

Хебеи Чајна Форчјун, клубот кој најмногу потроши на засилувања, во моментов игра против Гуанчоу, а Турчинот Ѓулум веќе си даде автогол и потоа се поправи постигнувајќи и на другата страна. Погоди и Жервињо.